KONST / Litografier / Färglitografi 14818198
nr 1481 8198
Jöran Nyberg
(1937-2012), Sverige
Signerad, numrerad 165/200, handkolorerad. Färglitografi, bildmått: 42x56 cm, yttermått inklusive ram: 68x79 cm
Jöran Nyberg, svensk bildkonstnär född 1937 i Timrå, död 2012.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 19:00:31
7/8 15:49:45
Jöran Nyberg
Läs mer om Jöran Nyberg